Національно-патріотичне виховання в центрі уваги освітян закладів дошкільної освіти Волині
У ЗДО №9 «Пролісок» м. Ковеля (директор — Ганна Лагасюк) відбувся обласний постійно діючий семінар-практикум керівників закладів дошкільної освіти на тему: «Витоки та впровадження національно-патріотичного виховання в сучасному ЗДО».
Захід об’єднав фахівців дошкільної освіти Ковельської, Дубівської громад, а також представників із різних куточків Волині з метою обговорення актуальних підходів, обміну досвідом та формування стратегій впровадження патріотичного виховання у сучасний освітній простір дитячого садка.
У своєму відеозверненні заступниця міського голови Наталія Маленицька привітала учасників заходу та наголосила, що роль керівників та педагогів у процесі формування національної свідомості неоціненна.
«Саме від вас, вашої майстерності, натхнення, любові до дитини та позиції справжнього українця залежить те, яким виросте наше майбутнє покоління. Впевнена, що цей семінар стане корисним майданчиком для обміну досвідом та пошуку нових форм і методів національно-патріотичного виховання наших дітей”.
Семінар відкрив Віктор Бичковський, начальник управління освіти виконавчого комітету Ковельської міської ради. У своєму виступі він підкреслив надзвичайну актуальність національно-патріотичного виховання в умовах сьогодення, наголосив на важливості формування у дітей любові до рідної землі, мови, культури, а також подякував педагогам за їхню віддану працю й побажав наснаги та професійних звершень.
Теоретичну частину семінару розпочала Мар’яна Ярославівна Миць, доцент кафедри теорії та методики викладання шкільних предметів, кандидатка історичних наук. У своїй доповіді «Витоки та впровадження національно-патріотичного виховання в сучасному ЗДО» вона розкрила історичні аспекти та сучасні виклики формування національної ідентичності у дошкільнят.
Про управлінський аспект формування національної свідомості дітей дошкільного віку поділилася директор закладу-організатора Ганна Лагасюк. Її виступ став прикладом практичного втілення національних ідей у повсякденну діяльність сучасного закладу дошкільної освіти.
Про наступність між ЗДО та ЗЗСО у формуванні соціально-громадянської компетентності дітей говорили Людмила Ляшук, заступник директора ліцею №12 м. Ковеля.
Вихователь-методист ЗДО №9 Світлана Колочун представила алгоритм практичного впровадження сучасних способів організації національно - патріотичного виховання в ЗДО.
Захоплення викликало театралізоване дійство «Христос Воскрес — воскресне Україна!» під керівництвом Катерини Кавас.
У форматі віртуальної екскурсії найкращими практиками національно-патріотичного виховання поділилась Тетяна Соломіна, висвітлюючи унікальний досвід закладів області.
Особливу зацікавленість викликали виступи директорів ЗДО з різних громад Волині, які презентували власні напрацювання щодо окремих складових патріотичного виховання:
- Наталія Дядяніна (ЗДО с. Підгайці) — екологічна складова;
- Любов Сапига (ЗДО с. Романів) — соціально-етична складова;
- Оксана Гуменюк (ЗДО с. Звірів) — емоційно-психологічна складова;
- Оксана Хомяк (ЗДО с. Муравище) — виклики і реалії війни;
- Вікторія Луцик (Луківський ЗДО «Літо») — актуальні проєкти;
- Інна Лаврова (ЗДО с. Морозовичі) — духовно-моральна складова.
Учасники семінару вкотре переконалися: саме дошкілля є тим середовищем, де зароджуються перші паростки любові до рідної землі, мови, культури, а також формується національна самосвідомість і громадянська позиція.
Дана зустріч стала пошуком рішень для нових ініціатив у наших садках. Щоб зафіксувати найцінніші думки, власні враження, ідеї та відкриття Оксана Колода, консультант ЦПРПП провела рефлексійну вправу «Враження. Досвід. Натхнення», яка допомогла краще усвідомити , що саме було для учасників цінним, новим і практичним у подальшому вдосконаленні виховного процесу.
Підсумовуючи захід Тетяна Соломіна, завідувачка відділу початкового навчання та дошкільного виховання ВІППО наголосила на важливості системного підходу до національно-патріотичного виховання, адже саме це закладає підвалини для формування активного громадянина ще з дошкільного віку.
Світлана Верчук, директор ЦПРПП, подякували всім учасникам семінару за активну участь, небайдужість, щирість у спілкуванні та готовність ділитися найкращими практиками для розбудови національно- патріотичного середовища в кожному закладі.
Семінар став платформою для натхнення, нових ідей та зміцнення професійної спільноти керівників ЗДО Волині у спільному прагненні виховати гідне, свідоме, вільне майбутнє України.