Виїзний семінар для вчителів-філологів «Формування професійної компетентності педагогів при викладанні інтегрованих курсів, факультативів за новими освітніми програмами»
Відбувся семінар для вчителів української мови та літератури за маршрутом Ковель – Свірж – Рогатин – Бережани (Львівська, Івано-Франківська, Тернопільська області), у процесі якого педагоги мали можливість долучитися до поглиблення знань з історії України та мистецтва, оскільки, перебуваючи на території Свірзького замку (1530р.), дізналися про творців та власників оборонної споруди, а також про те, що тут знімали такі фільми, як «Гетьман», «Довбуш». Саме цей замок був запланований для реставрації напередодні війни Національною спілкою архітекторів.
У Рогатині нас вразив храм Святого Духа, датований ХVI ст., зроблений без жодного цвяха з серцевини столітніх дубів. Усередині знаходяться крипти, очевидно, саме тут і похований батько Насті Лісовської, до храму припасована дзвіниця, на жаль, зберігся тільки один дзвін. Відреставровані ікони свідчать про добу козацького бароко, а сама церква занесена у списки світової спадщини ЮНЕСКО.
Зрозуміло, що, перебуваючи на території Рогатина, ми не могли не навідати Роксоляну в центрі міста. Далі мали можливість долучитися до презентації виготовлення екоолії холодного віджиму з льону, розторопші, кунжуту, маку, конопель, рижію на території села Чесники. Дегустація олій супроводжувалася розповідями власників мінівиробництва про корисні властивості цього продукту.
Для багатьох колег відкриттям стали Бережани, невеличке містечко на Тернопільщині, але настільки потужне з точки зору формування та перебування інтелектуальної еліти краю. Цікавими були матеріали музею Богдана Лепкого, професора Ягеллонського університету в Кракові, автора відомих історичних романів «Мазепа», «Мотря». Ми відвідали Музей книги, який знаходиться в ратуші, побачили стародруки, серед яких оригінал видання першого «Кобзаря» Тараса Шевченка, побували в залах Маркіяна Шашкевича, Андрія Чайковського, Ольги Кульчицької. Ми дізналися про те, що в Бережанах співала Соломія Крушельницька на запросини Богдана Лепкого, тут грав у костелі син Моцарта, у храмі Пресвятої Трійці правив Андрей Шептицький.
Такі виїзні семінари окрилюють учителів, дають наснагу на працю, розширюють світогляд, переконують, що література, історія, мистецтво, краєзнавство – благодатне пізнавальне переплетення дисциплін, які формують не тільки педагогічну компетентність учителя, а й громадянську, комунікативну, продуктивно-підприємницьку, соціально-психологічну та інформаційну.
Заступник директора з НВР Людмила Барановська,
ліцей ім. Олени Пчілки м. Ковеля