Професійне самовизначення школярів у сучасному інформаційно-освітньому середовищі

Дата: 27.05.2024 13:10

Фото без описуЗ метою розширення знань і  навичок, надання інструментів для успішної підтримки та супроводу професійного самовизначення школярів у сучасному інформаційно-освітньому просторі 24 травня 2024 року  було проведено семінар-практикум працівників психологічної служби з теми: «Підтримка та супровід професійного самовизначення школярів у сучасному інформаційно-освітньому просторі».

Спікери семінару: Світлана Котік, психолог ЦПРПП,  Анна Березюк, провідний фахівець Ковельської філії обласного центру зайнятості, Оксана Коцюбчик, соціальний педагог ліцею №3 імені Лесі Українки,  Оксана Глущук, соціальний педагог ОНЗ «Люблинецький ліцей», Людмила Куденчук, соціальний педагог  Люблинецького ліцею.

Основними питаннями, які розглядались були:

• роль працівників психологічної служби у формуванні психологічної готовності учнів до вибору професії;
  • основні факторами впливу на професійне самовизначення школярів;
  • профорієнтаційна робота з підлітками: напрямки, виклики та методи роботи;
  • створення формули вибору професії із врахуванням  критеріїв,  факторів, мотивів.

В практичній частині заходу учасники ознайомились  із онлайн-платформами Державної служби зайнятості України, сучасними онлайн-ресурсами для професійного самовизначення школярів.  Фахівці переглянули презентаційні практичні матеріали для використання у роботі із здобувачами освіти 6-9 класів: «Досліджуємо тонкощі ринку та правильно обираємо майбутнє».