Гіперактивність у дитячому садку: особливості поведінки та ефективні підходи до адаптації

Дата: 23.04.2024 15:11

В дитячому садку зустрічаються діти з різними особливостями розвитку, включаючи тих, хто виявляє гіперактивність. Гіперактивні діти мають підвищену рухливість, складно контролюють свою увагу та імпульсивність. Для їх успішної адаптації до умов дитячого садка необхідні специфічні підходи та підтримка від педагогічного колективу та батьків.

23 квітня 2024 року в освітньому ХАБі ЦПРПП відбулося  засідання інтервізійної групи практичних психологів закладів дошкільної освіти з теми: «Особливості поведінки та розвитку гіперактивних дітей, ефективні підходи їх адаптації до умов дитячого садка».

Спікери засідання: Ірина Козбур, практичний психолог ЗДО №6 та Оксана Булботка, практичний психолог ЗДО №3.

Оксана Булботка ознайомила присутніх з особливостями поведінки гіперактивних дітей, які можуть виявлятися в непосидючості, низькій концентрації уваги, надмірній рухливості та труднощах у спілкуванні з однолітками. Важливо зрозуміти, що ці особливості не є проблемами, а лише вираженням індивідуальних рис характеру.

Ірина Козбур провела арттерапевтичні вправи з використанням воску та акварелі, кольорового паперу.

Учасники зустрічі на аркушах паперу формату А3 малювали профілі емоційно-стабільної та емоційно нестабільної дитини, презентували свою роботу та пропонували методи, які можуть допомогти стабілізувати емоційний стан нещасливої дитини.