Ігрова терапія і творчі методи: ключ до розвитку та психологічного здоров'я дітей

Дата: 20.03.2024 13:38

У сучасному світі педагогічна наука постійно розвивається, шукаючи нові, більш ефективні методи розвитку та корекції дитячої психіки. Один із таких методів - ігрова терапія та творчі підходи, які активно використовуються практичними психологами та асистентами вихователів у дошкільних закладах.

20.03.2024   року в освітньому ХАБі ЦПРПП було проведено семінар - практикум з теми: «Використання ігрової терапії, творчих методів та інших інноваційних підходів у корекційній роботі з дітьми».

Спікери заходу: Світлана Котік, психолог ЦПРПП, Олена Рубік, практичний психолог ЗДО №7, Олена Шадура, вчитель-логопед ЗДО №6, Вікторія Козак, практичний психолог ЗДО с. Люблинець.

Основними питаннями, які розглядались були:

-         гра як ключ до розвитку та психологічного здоров'я дошкільників;

-        застосування ігрової терапії у розвитку дошкільнят;

-        кінетичний пісок як сучасна інновація у педагогічних практиках для стимулювання розвитку дитини;

-        бінарне психолого-логопедичне обстеження дітей дошкільного віку.

У  практичному блоку семінару учасники зосередилися на конкретних методиках та вправах:

• профілактика агресивної поведінки через ігрові методики;
  • вправи та ігри для зняття напруження та тривожності;
  • майстерка з використання кінетичного піску для розвитку дитини;
  • практичні аспекти методики "Поштова скринька".

Семінар-практикум підкреслив важливість використання ігрової терапії та творчих методів у корекційній роботі з дітьми. Практичні заняття та обмін досвідом зробили цей захід не тільки пізнавальним, але й практично корисним для учасників, які змогли здобути нові ідеї та інструменти для роботи з дітьми.