Арт-терапія в умовах інклюзивного навчання

Дата: 22.01.2024 10:27

16-17 січня в освітньому ХАБі ЦПРПП м. Ковеля  відбувся семінар-практикум асистентів вчителів/вихователів з теми: «Арт-терапія в умовах інклюзивного навчання».

Спікери заходу: Світлана Котік, психолог ЦПРПП, Олена Рубік, практичний психолог ЗДО №7, Катерина Трифонова, практичний психолог Зеленського ліцею, Ірина Янушевська, практичний психолог ЗДО №13.

Основними питаннями, які розглядались були:

• формування інклюзивного середовища засобами арт-терапії;
  • музична терапія як засіб впливу на психічний стан дитини;
  • казкотерапія – метод формування позитивного світогляду, моральних цінностей та соціальної адаптації дітей з  особливими освітніми потребами.

В практичній частині заходу учасники ознайомилися:

• з використанням ґудзиків як креативного методу арттерапії в роботі з дітьми;
  • проведенням практичних вправ з використанням музикотерапії;
  • презентацією методу томатістерапії як форми корекційно-розвивальної роботи з дітьми;
  • із використанням арттерапевтичних технік пластилінографії та монотипії  як засобів вільного самовираження та пізнання;
  • вправами та техніками казкотерапії у роботі із здобувачами з особливими освітніми потребами.

Учасники семінару-тренінгу ознайомилися з новими інструментами та підходами в роботі з дітьми з особливими освітніми потребами, які  сприяють формуванню інклюзивного середовища та допомагають розвивати комунікативні, соціальні та емоційні навички здобувачів освіти.