Дата: 25.10.2023 22:45

Питання національного та військово-патріотичного виховання учнівської молоді завжди було і залишається одним із найважливіших. Організовувати та впроваджувати заходи системи національного виховання  – це не робота одного дня чи навіть року. Досвід роботи освітніх закладів кожної територіальної громади доводить, що виховання учнів  у дусі постійної готовності до захисту своєї держави необхідно проводити систематично, цілеспрямовано та наполегливо.

Відповідно до річного плану роботи ЦПРПП м. Ковеля 25 жовтня  2023 року на базі Ліцею №3 імені Лесі Українки (директор Василь Оксентюк)  було організовано та проведено семінар-практикум учителів предмету «Захист України" та педагогів-організаторів на тему: «Національно-патріотичне виховання дітей та молоді – пріоритет роботи кожного закладу освіти».

Мета заходу – здатність удосконалити складову системи національного виховання та планувати освітній процес в учнівському колективі відповідно до вимог сьогодення.

У семінарі-практикумі брали участь педагоги освітніх закладів Ковельської МТГ, Люблинецької ОТГ, Дубівської ОТГ, Смідинської ОТГ.

Василь Оксентюк, директор ліцею №3 імені Лесі Українки розпочав освітній захід. Привітав учасників заходу, акцентував увагу на сучасних викликах в освітньому процесі, які поставлені для вчителів та учнів. Зичив усім присутнім плідної праці. Справжнього патріотичного духу додав виступ здобувачів освіти ліцею №3 імені Лесі Українки – учасників військово-патріотичної дитячо-юнацької гри «Сокіл» (Джура»).

Жанна Колеснікова, консультант ЦПРПП, поділилася міркуваннями щодо реалізації методичних рекомендацій у спрямуванні національно-патріотичного виховання в освітніх закладах міста.

Захід  було побудовано з теоретичного та практичного блоку завдань.

У теоретичній складовій презентаційні виступи було зосереджено на кількох питаннях, а саме:

-  Безпека в освітньому середовищі як необхідна умова для організації освітнього процесу у ЗЗСО ( Іван Кінах, учитель предмету «Захист України» ліцею №3 імені Лесі Українки);

-  Виховання патріотичних почуттів у здобувачів освіти в розрізі сьогодення. Мультимедійна презентація роботи ДОРОТИЩЕНСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ. (Тетяна Пелип, заступник директора з навчально-виховної роботи ДОРОТИЩЕНСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ);

-  Військово-патріотичний вишкіл – це цікаво, корисно та круто! (Михайло Пекора, учитель предмету «Захист України» ліцею №7).

Під час практичної частини  педагоги працювали по секціях, відповідно до свого педагогічного спрямування.

Учителів предмету «Захист України» запросили на майстерку «Школа виховників джур» (Андрій Соколовський, учитель предмету «Захист України» ТОЙКУТСЬКОГО ЛІЦЕЮ).

Про учнівське волонтерство й благодійність під час війни, або Супергероєм може стати кожен - поділилася власними міркуваннями та практичними напрацюваннями Ольга Шайтан, педагог-організатор ліцею №3 імені Лесі Українки. Цікаво, повчально, креативно Ольга Миколаївна організувала та провела для педагогів-організаторів майстерку «Команда – це єдність різних».

У міському заході взяв участь Олег Янчик, наш Колега, мудрий Наставник, учасник теперішніх подій нашої держави, жива історія нашого краю. Олег Ігорович акцентував свій виступ щодо військової та фізичної підготовки здобувачів освіти.

На завершення учасники семінару-практикуму  обмінялися враженнями, обговорили проблеми та досягнення організації заходів з військово-патріотичного виховання у своїх  освітніх закладах.  Проаналізували  низку методичних прийомів, які сприятимуть активізації пізнавальної діяльності здобувачів освіти, набуттю ними практичних навичок.

Таким чином, учасники семінару-практикуму набули нових знань щодо доступних ресурсів для забезпечення безперервного виховного процесу; створення безпечного освітнього середовища під час роботи із здобувачами освіти; набули  знань щодо створення умов для збереження ментального здоров’я здобувачів освіти.

Учасники заходу визначили спільні  цілі: справжня професійна команда, утвердження цінностей свободи, здорові діти, успішні випускники та взаємна підтримка - ключові чинники успіху у досягненні високої якості освіти.

Віримо у наших військових!

Працюємо на Перемогу!