A A A K K K
людям з порушенням зору
Центр професійного розвитку педагогічних працівників Ковельської міської ради Волинської області

Виїзний семінар учителів історії: створюємо інноваційний освітній простір

Дата: 16.05.2023 11:18
Кількість переглядів: 54

Фото без описуВідповідно до плану роботи ЦПРПП м. Ковеля 12 травня 2023 р. було організовано та проведено виїзний семінар «Інноваційне освітнє середовище як умова розвитку професійних компетентностей вчителя історії» за маршрутом Ковель – Берестечко – Пляшева. У ньому взяли участь учителі історії Ковельської, Люблинецької, Смідинської ТГ.

Спікер семінару – Світлана Бруча, консультант ЦПРПП м. Ковеля,  повідомила, що з 2022 року в Україні кардинально переглянуто навчальні програми з історичних дисциплін для закладів загальної середньої освіти, проведено концептуальне переформатування змісту цілих історичних періодів, переосмислено та увиразнено наскрізні сюжетні лінії з минулого, що дають змогу якнайкраще пояснити сучасність та прогнозувати майбутнє. У зв’язку з цим, актуальності набуває створення інноваційного освітнього середовища при вивченні історії, зокрема використання музейного простору.

Учасники методичного заходу мали змогу відвідати Державний історико-меморіальний заповідник «Поле Берестецької битви». Саме тут, біля сіл Пляшева, Острів, Солонів, Рідків, Митниця, у роки повстання гетьмана Богдана Хмельницького, в 1651 році, відбулася одна із значних битв в історії України.  Дізналися, що на місці битви збудовано Храм-усипальницю св. Георгія Переможця, в нижньому ярусі якого вміщено саркофаг із кістками козаків. А з сусіднього села перенесена дерев’яна церква святого Михайла (1650 р.). Кажуть, саме в ній молився Богдан Хмельницький перед Берестецькою битвою. Обидві церкви між собою з’єднані підземним тунелем. Побачили  відомий пам'ятник козакам та селянам-повстанцям.

Вчитель історії місцевої школи Ремесник Олег Петрович провів учасників семінару в урочище «Козакова яма», де загинув останній із трьохсот козаків, які мужньо боронилися на острові Гайок 10 липня 1651 року.

Використання музейного простору в освітньому процесі є важливою складовою професійної майстерності вчителя. Тож гуртуймося довкола вагомої для нас справи та рухаймося вперед! Усе буде Україна!



« повернутися

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано