«Тихо начитаний»: стендап комедія Михайла Журавля присвячена українським письменникам на війні

Дата: 24.02.2023 10:04

Організаторами події виступили ЦПРПП м.Ковеля й управління культури, молоді, спорту та туризму Ковельської міської ради. Учасниками стали  всі, кому небайдужа книга, хто розуміється на сучасній літературі і цікавиться її новинками: вчителі, шкільні бібліотекари, учні-старшокласники.

Михайло Журавель – директор Одеського культурного центру, генеральний продюсер національного фестивалю театрів «Молоко» в Одесі, Миколаєві, Херсоні, експерт Українського культурного фонду, актор, волонтер.

Режисер у яскравій та ексцентричній манері розповів присутнім глядачам про сучасних українських літераторів, їхні книги, а також їхні бойові подвиги під час нинішньої війни. Зокрема, згадав літераторів Андрія Любку, Мирослава Дочинця, Сергія Дзюбу, Артемія Кірсанова, Василя Піддубного, Віталія Запеку, Братів Капранових, Юрія Журавля.

Я розповідаю саме про цих авторів, про письменників, які на війні, тому що ми стверджуємо велику українську традицію, коли літератори зі зброєю в руках захищають Батьківщину. Мені доводиться бачити людей, які не знають, хто такий Стус, але його треба знати. У такий спосіб ми повертаємо справедливість. Ось герої, ті люди, які без зайвих слів змінили перо на зброю і пішли на війну, змагаються, борються. Я хочу про них розповідати», – зазначив Михайло Журавель.

Популяризує українську літературу актор не лише свого роду літературним стендапом, а і розповсюджуючи українське слово закордоном. Митець зазначив, що часто мандрує й намагається поповнювати бібліотеки різних країн українськими виданнями.

«Мені було приємно подарувати збірку з 13 книг до Парламентської бібліотеки Сакартвело. Ви знаєте цю країну як Грузія, але там живуть картвели, а не грузини, тому це Сакартвело. Був в Молдові – подарував у Республіканську бібліотеку. Був у Каунасі, у Литві, й також до бібліотеки подарував кілька книг, вони там розмістили їх на поличці й навколо повісили жовто-блакитні прапори», – розповів Михайло Журавель.

Після заходу усі охочі могли придбати книги згаданих у стендапі письменників, а усі кошти Михайло пообіцяв передати на потреби Збройних сил України.