Зимова сесія професійних педагогічних спільнот освітніх закладів Ковельської МТГ, Люблинецької ОТГ, Дубівської ОТГ.

Дата: 18.01.2023 09:54

Відповідно до річного плану роботи Центру професійного розвитку педагогічних працівників м. Ковеля 04-05 січня  2023 р. на базі ліцею №3 імені Лесі Українки (директор Василь Оксентюк) та 10-12 січня 2023 року на базі ліцею № 10 (директор Максим Селівончик) відбулася Зимова сесія професійних педагогічних спільнот освітніх закладів Ковельської МТГ, Дубівської ОТГ, Люблинецької ОТГ.

Учителі початкових класів освітніх закладів взяли активну участь в обговоренні  питання щодо змішаного навчання як форми організації спільної діяльності вчителя й учнів початкових класів. Особлива увага була приділена питанням використання ігрових, інноваційних та інтерактивних технологій під час уроків. Також йшла мова про те, що сучасні педагогічні технології, інноваційні процеси розвитку освіти мають бути спрямовані на особистість дитини, на розкриття її інтелектуальних, творчих здібностей, на формування національно-свідомого громадянина-патріота, на задоволення інтересів і потреб у самовизначенні, на орієнтацію підростаючого покоління на здоровий спосіб життя.

Консультанти ЦПРПП та педагоги ОЗ на засіданнях акцентували увагу на питаннях:

1. Сучасне освітнє середовище: розширюємо традиційні кордони:
  • Overleaf - хмарне середовище для написання фізико-математичних текстів;
  • Досвід використання Google Forms для формувального оцінювання на уроках хімії у очному та дистанційному форматах;
  • Реалізація новітніх методів навчання із використанням комп’ютерних технологій при вивченні біології;
  • Формувальне оцінювання як інструмент підвищення якості освіти;
  • Використання платформи Google Workspace for Education в умовах дистанційного навчання;

2. Реалізація особистісного потенціалу сучасного педагога: шляхи вдосконалення:

-  Застосування сучасних педагогічних технологій навчання як умова досягнення нової якості мовної освіти;

-  Створення педагогічних умов для реалізації національно-патріотичного виховання на уроках української мови та літератури, зарубіжної літератури та мистецтва;

-         Реалізація науково-педагогічного проєкту «Інтелект України» на уроках громадянської та історичної освітньої галузі;

-         Синхронне вивчення історії України та всесвітньої історії у контексті освітніх змін;

-         Поступ НУШ до базової освіти через освітні інновації;

-       Умови успішного навчання в 5-х класах НУШ;

-   НУШ: особливості організації навчального процесу дітей з ООП;

- Використання інформаційно-комунікативних технологій у роботі асистента вчителя/вихователя;

-  Здійснення моніторингу індивідуальної програми розвитку;

- Tomatis-терапія- нове слово у подоланні логопедичних проблем. Метод SOUNDSORY в логопедичній роботі. Кінезіотейпування в корекції мовних порушень.

- Сучасні форми роботи у форматі дистанційного (змішаного) навчання на уроках предмету «Захист України»;

- Методика проведення занять з розділу «Вогнева підготовка» та опрацювання матеріалу з мінної небезпеки;

- Аналіз результатів впровадження нових варіативних модулів в 5-му класі НУШ на уроках фізичної культури;

- Безпечне освітнє середовище під час уроків фізичної культури.

- Аналіз статистичної та кількісно-якісної інформації про проведення ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з англійської мови (8-11 класи);

- Впровадження нових форм організації і проведення виховних заходів з використанням Інтернет-середовища в період дистанційного (змішаного) навчанняу роботі педагога-організатора;

- Організація дистанційного навчання в ЗПО. Обмін досвідом.

У всіх професійних педагогічних спільнотах було організовано та проведено психологічний практикум «Долаємо стрес – керуємо емоціями».

До роботи  педагогічної професійної спільноти вчителів математики  було запрошено Трачук Тетяну Володимирівну, доцента кафедри теорії та методики викладання шкільних предметів, кандидата педагогічних наук, ВІППО. Спікерка поділилася питанням щодо організаційно-методичних аспектів підготовки учнів до Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики.

Професійні педагогічні зустрічі було організовано та проведено на належному рівні.

Педагоги оволоділи практичними уміннями і навичками, що дасть можливість  реалізувати їх індивідуальні, творчі потреби.