В Школі майбутнього керівника вчились забезпечувати якість освіти

Дата: 06.12.2022 08:41

Основна стратегічна мета державної освітньої політики України – забезпечити якість освіти. Реалізація цієї мети залежить і від професійного  рівня керівників закладів освіти, тому  чергове заняття Школи майбутнього керівника, яке відбулось на базі Ковельського ліцею імені Олени Пчілки, було  на тему «Теоретичний та практичний аспекти розбудови системи якісної освіти територіальної громади». Цей захід відбувся в межах співпраці територіального управління Служби та Центру професійного розвитку педагогічних працівників м.Ковеля.

У відкритті заходу взяв участь міський голова м.Ковеля Ігор Чайка, який відзначив важливість системної підготовки майбутніх керівників задля подальшого розвитку освітньої галузі громади та подякував освітянам за відповідальне ставлення до організації навчання  та виховання дітей в умовах війни.

Теоретичну частину заняття Школи майбутнього керівника провели фахівці Управління Державної служби якості освіти у Волинській області. Начальник управління Ангеліна Корець ознайомила присутніх з особливостями роботи ДСЯО в умовах воєнного часу, наголосила на важливості збереження та розвитку кращих практик розбудови внутрішньої системи якості освіти. Також проаналізувала результати моніторингу окремих аспектів діяльності органів управління освітою територіальних громад Волині, підбила підсумки сертифікації педагогів у 2022 році, окреслила плани на 2023 рік.

З якісно новим механізмом оцінки ефективності діяльності закладів освіти – інституційним аудитом, та особливостями його здійснення ознайомила присутніх заступник начальника відділу інституційного аудиту Алла Казмірук.

Володимир Матвіюк, завідувач сектору роботи з експертами, репрезентував слухачам Школи майбутнього керівника інформаційно-аналітичну систему EvaluEd , яка дає можливість швидкої та якісної оцінки напрямків роботи закладів освіти.

Актуальним питанням, яке визначає стратегічний розвиток закладів освіти, є розбудова внутрішньої системи забезпечення якості освіти. Світлана Андрійчук, головний спеціаліст відділу інституційного аудиту, надала рекомендації щодо алгоритму її розбудови із урахуванням різних механізмів взаємодії , що дасть можливість створити ту модель, яка буде у кожного закладу своя, унікальна.

Практична частина проходила у секційних групах. В ролі спікерів   виступали Гальна Сидорук, директор ліцею №11, Олена Вальчук, директор ліцею імені Олени Пчілки, Максим Селівончик, директор ліцею №10, Оксана Мельник, директор ліцею №1. З майбутніми керівниками закладів дошкільної освіти працювали вихователі-методисти: Алла Сущ (ЗДО №7), Світлана Колочун (ЗДО №9), Ірина Лукашик  (ЗДО №2)  та Ірина Левчук  (ЗДО №10).

Спікери опрацювали зі слухачами Школи майбутнього керівника напрями самооцінювання якості освітньої діяльності: освітнє середовище, систему оцінювання, управлінські процеси, педагогічну діяльність в закладах освіти.

Підсумки роботи секцій підбили їх керівники, Оксана Ткачук, заступник директора ліцею №10, Вікторія Куліковська, директор ЗДО №4, Юлія Петровська, вихователь-методист ЗДО №14.

Усі матеріали навчання розміщені на інтерактивній платформі Google Classroom  для кожної секції Школи і є доступним для додаткового опрацювання