A A A K K K
людям з порушенням зору
Центр професійного розвитку педагогічних працівників Ковельської міської ради Волинської області

Як дітям навчатися за кордоном. Роз’яснення МОН

Дата: 24.03.2022 16:56
Кількість переглядів: 81

Фото без описуМОН оприлюднило роз’яснення, як діяти батькам, чиї діти тимчасово перебувають за кордоном та отримують освіту за межами України.

Насамперед, варто знати, що законодавство європейських країн, що нині приймають українські родини, як правило, передбачає зарахування дітей у місцеві школи за заявою одного з батьків.

Ба більше – часто за ініціативи місцевих активістів та української діаспори в школах за кордоном організовуються окремі класи, що працюють за українськими стандартами та освітніми програмами. У такому разі учні отримають документи державного зразка про проходження навчання на відповідному рівні.

Видає документи Міжнародна українська школа чи будь-який інший загальноосвітній заклад України, з яким закордонна школа уклала угоду про допомогу українським дітям. Батьки можуть звернутися до МУШ із заявою про зарахування, нюанси щодо вступу викладені на офіційному сайті школи.

МУШ – це державний загальноосвітній навчальний заклад І–ІІІ ступенів, створений 2007 року відповідно до розпорядження Кабміну та наказу МОН для громадян України, які проживають за кордоном. МУШ забезпечує здобуття початкової, базової та повної загальної середньої освіти згідно з Державними стандартами загальної середньої освіти.

Інший варіант навчання для українських дітей за кордоном – долучення до дистанційних уроків, якщо такий формат уже відновився в школі, де дитина вчилася до початку воєнних дій. МОН рекомендує батькам відслідковувати інформацію щодо цього та бути на зв’язку із закладом освіти.

У МОН також пропонують користуватися Всеукраїнською школою онлайн, аби самостійно опановувати навчальну програму.


« повернутися

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано