Створення освітнього онлайн простору у роботі класного керівника у рамках Концепції Нової української школи
Відповідно до річного плану роботи ЦПРПП м. Ковеля у співпраці з ЗАКЛАДОМ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ «ЛІЦЕЙ №1 м. КОВЕЛЯ» 15-17 червня 2021 року було організовано та проведено семінар-практикум з теми: «Створення освітнього онлайн простору у роботі класного керівника у рамках Концепції Нової української школи».
Жанна Колеснікова, консультант ЦПРПП розпочала роботу заходу з інформаційно-методичного супроводу. Учасники семінару-практикуму заповнили Google-форму.
Захід було побудовано з теоретичного та практичного блоку завдань.
У теоретичній складовій презентаційний виступ з теми: «Створення безпечного освітнього середовища» представила Жанна Колеснікова, консультант ЦПРПП; про роль класного керівника у формуванні ключових компетентностей у рамках Концепції Нової української школи, акцентувала у своєму виступі Оксана Мельник, ЗДВР ЗЗСО «Ліцей №1 м. Ковеля», голова професійної спільноти класних керівників ЗЗСО Ковельської ТГ. У практичній частині семінару навчали володіти навичками онлайн методів виховання. Зокрема, Юлія Козел, учитель інформатики ЗЗСО «Ліцей №1 м. Ковеля» ознайомила учасників семінару з Путівником по Google Classroom як організувати виховний процес у віртуальному просторі. Про техніки креативності і творчого мислення, які використовуються в роботі класного керівника, ділилася власним досвідом Оксана Мельник, ЗДВР ЗЗСО «Ліцей №1 м. Ковеля». Світлана Дарчук, класний керівник 6-А класу ЗЗСО «Ліцей №1 м. Ковеля» змоделювала учасникам семінару цифрові інструменти, які застосовує у роботі класного керівника: Canva, Jamboard, Padlet.
Учасники семінару під час практичного модулю змоделювали перебіг онлайн години класного керівника з використанням цифрового інструментарію. Теми обирали довільні, однак цікаві та сучасні.
Таким чином, учасники заходу набули нових знань щодо доступних онлайн-ресурсів для забезпечення безперервного виховного процесу; створення безпечного освітнього середовища у класних колективах; впровадження ціннісних орієнтирів Нової української школи.
У семінарі-практикумі брали участь класні керівники освітніх закладів Ковельської ТГ, Люблинецької ОТГ. Педагогічні працівники підвищили кваліфікацію за напрямом «Розвиток професійних компетентностей педагога» та отримали Сертифікат (тривалістю 8 годин).
Жанна Колеснікова, консультант ЦПРПП