A A A K K K
людям з порушенням зору
Центр професійного розвитку педагогічних працівників Ковельської міської ради Волинської області

Семінар-практикум "Збереження психічного здоров'я учасників освітнього процесу"

Дата: 04.06.2021 08:34
Кількість переглядів: 284

     Фото без опису 03 червня 2021 року в приміщенні навчального центру ЦПРПП відбувся семінар-практикум працівників психологічної служби ЗЗСО з теми: «Збереження психічного здоровя учасників освітнього процесу».

          Світлана Котік, психолог ЦПРПП, ознайомила присутніх із сучасними уявленнями та поглядами про складові здоровя, ознаками інтелектуально здорової людини, факторами впливу на психічний стан людини, статистичними даними щодо кількості захворювань, які мають психічне підґрунтя. Зазначила, що перед суспільством, і педагогічними працівниками зокрема, постає ряд актуальних завдань, серед яких найважливішим є вирішення проблем збереження психічного здоровя та формування до нього ціннісного ставлення. З метою планування роботи на наступний навчальний рік було проведено онлайн опитування практичних психологів та соціальних педагогів.

         Соціальний педагог ЗЗСО №12 Лілія Невірковець проінформувала присутніх про основні види, форми та соціальну структуру булінгу, нормативно-правову базу з протидії цього негативного явища. Фахівець проаналізувала результати соціологічного опитування «Виявлення булінгу  в шкільному середовищі», яке провела в ЗЗСО №12. Результати опитування:

  • 94%  респондентів знайомі з поняттям «булінг»;
  • найбільш поширеними видами насильства на думку опитаних є приниження (48%), а найменш поширеним – кібербулінг (3%);
  • найчастіше булінг зустрічається у школі (61%), на вулиці (39%);
  • найчастіше зазнають насилля ті, хто слабший і не може дати відсіч (56%);
  • таке явище, як цькування з боку вчителів в закладі  відсутнє;
  • 30% опитаних вважають, що  дорослі недостатньо допомагають дітям, які стали жертвами цькувань.

      З використанням асоціативних метафоричних карт в роботі працівників психологічної служби ознайомила Оксана Мельничук, практичний психолог ліцею ім. Олени Пчілки. Метафоричні асоціативні карти призначені для роботи з підсвідомістю – для знаходження внутрішніх блоків, перешкод, страхів і для вирішення конфліктів, які вони створюють. Під час майстер класу із застосування МАК «ТериторіЯ», «Сила Міст або Місто Сили» Оксана Богданівна провела техніки: «МАК-знайомство», «Моя історія», «Тріо…», «Я там. Де я хочу бути».

         Світлана Ткаченко, практичний психолог ліцею №7, поділилась досвідом проведення діагностичної роботи з визначення міжособистісних відносин, емоційної сфери та ціннісних орієнтацій дитини. В практичній частині семінару-практикуму презентувала проективну методику «Будиночки», яка є не лише діагностичною, а й має психотерапевтичний ефект, адже, використовуючи колір, дає змогу вивільнити негативні емоції. На завершення роботи провела техніку позитивного мислення «Карта візуалізації бажань».

           Учасники семінару-практикуму обмінялися враженнями та позитивними емоціями, спостереженнями з власної практики, обґрунтували важливість таких практичних заходів в подальшому професійному вдосконаленні.



« повернутися

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано