Перевернутий клас

ПЕРЕВЕРНУТИЙ КЛАС

Модель «перевернутого класу» (Flipped Classroom) — це відповідь традиційної моделі навчання, в якій вчитель подає матеріал, а учні старанно записують. У концепції перевернутого класу з учителя знімається роль і лаври лектора. Він перестає бути єдиним, кому дозволено пересуватися по класу і говорити під час заняття. Учитель стає наставником і гідом для своїх учнів.

Тепер для того, щоб провести заняття, й учителю, й учням не обов'язково бути в класі: учитель готує відеоурок, учні дивляться вдома, а заняття в класі присвячується дискусії і вправам.

До Вашої уваги інструменти, які допоможуть учителю підготувати навчальне відео і зробити його дійсно цікавим. Всі запропоновані нижче рішення не вимагають установки додаткових програм, що працюють прямо в браузері й абсолютно безкоштовні.

Blendspace

Вчитель може зручно організувати всю інформацію, що відноситься до теми уроку, та поділитися нею з класом. Це можуть бути файли, зображення, посилання. Крім цього сервіс пропонує вчителеві можливість підготувати питання по пройденому матеріалу і відстежувати процес виконання завдань учнями.

EdPuzzle

Це онлайн-сервіс, який дозволяє монтувати відео, додавати голосові коментарі та запитання з пройденого матеріалу. Найпрекрасніше — те, що можна скористатися вже існуючими базами навчальних відео YouTube, KhanAcademy, LearnZillion та іншими; це значно прискорює пошук навчального матеріалу. Також є можливість відслідковувати, хто з учнів вже переглянув відео і як впорався із запропонованими завданнями.

eduCanon

Онлайн-платформа, за допомогою якої підготовка відеоуроку та супутніх завдань займає кілька хвилин. Для створення уроку вчителю потрібно лише визначити тему і мету заняття та ввести її в рядок пошуку, а платформа шукає відповідні до запиту відео на YouTube і Vimeo. Учителеві залишається лише вибрати потрібне відео і додати питання з варіантами відповідей у спеціальній панелі.