Професійне зростання педагога ЗДО: нові можливості та інструменти

Дата: 06.01.2022 09:00

У рамках проведення зимової сесії  ЦПРПП,   з метою  підвищення  фахової компетентності педагогів, використання сучасних інноваційних  технологій, формування прагнення до самоосвіти, саморозвитку, усвідомлення власних професійних можливостей та опрацювання нових нормативних документів, 4-5 січня 2022 року в  освітньому ХАБІ  ЦПРПП та закладі дошкільної освіти №8  «Казка»  відбулися засідання професійних спільнот педагогів ЗДО:  директорів, вихователів-методистів, вихователів,  музичних керівників, інструкторів фізичної  культури, керівників гуртків, молодих педагогів школи «Паросток».

Під час засідань професійних спільнот педагоги презентували результати та досягнення  своєї діяльності  з багатьох питань, а саме:

• План пріоритетних дій уряду на 2022 рік.
  • Оформлення основних реквізитів документів за новим Національним  стандартом ДСТУ 4163:2020.
  • Академічна доброчесність – елемент організаційної культури, важлива складова визначення  якості  освітнього процесу в ЗДО.
  • З чіткими орієнтирами до сталого успіху: академічна доброчесність як запорука якісної освіти.
  • Презентація програми О. П. Аксьонової «Школа  розумного руху».
  • Особливості парціальних програм «Музично – оздоровчі мандрівки з дітьми 5-го  року життя» І.Є Трофімченко та   «Музично – казкові намистинки. Оздоровчо – освітня  робота з дітьми  червертого  року життя». С.В. Боднар, А.Д. Гончарук.
  • Впровадження LEGO –технологій на заняттях з фізичної культури (з досвіду роботи).
  •  Тренінг з техніки безпеки  під час використання фітнес – технологій (фітбол - гімнастики, степ-аеробіки).
  • Казкотерапія  в роботі керівників гуртків.
  • Білінгвістичний підхід до впровадження англійською мови в освітній процес закладу дошкільної освіти.
  • Реалізація  Базового компоненту дошкільної освіти та зміни в освітньому напрямі «Дитина в соціумі».

Дані питання висвітлили Оксана Колода, консультант ЦПРПП та педагоги ЗДО: Наталія  Єрохіна, вихователь-методист ЗДО№12, голова ПС, Марина  Горбунова, вихователь-методист ЗДО №1, Наталія  Давидова, інструктор з фізкультури ЗДО №9,  голова ПС, Тетяна  Бінюк, інструктор з фізкультури ЗДО№4, Лілія Воронцова, інструктор з фізкультури ЗДО№1, Катерина Кавас, керівник  гуртка ЗДО №9,  голова ПС, Тетяна Шемейко, керівник  гуртка ЗДО №12, Юлія  Кушнерук, вихователь-методист ЗДО №13, Наталія  Семенюк, музичний керівник ЗДО№8, голова ПС.

З метою підвищення кваліфікації педагогічних працівників  закладів дошкільної освіти із розвитку цифрової компетентності, а також підготовки до подальшої роботи в умовах цифровізації  вчителями інформатики Ліцею №1  Вікторією  Ворожко та Ліцею №7 Надією  Хрунь було презентовато:

Дані зустрічі педагогів закладів дошкільної освіти  формують професійне зростання та компетентність педагогів, сприяють набуттю нових компетенцій, знань, умінь і навиків, які вони використовують чи будуть використовувати у своїй професійній діяльності з метою надання якісної  дошкільної освіти.