Відбулося чергове засідання школи молодого педагога закладів дошкільної освіти «Паросток»

Дата: 20.03.2021 21:55

З метою удосконалення  інформаційної  компетентності та медіаграмотності молодих педагогів закладів дошкільної освіти в умовах дистанційного навчання на базі закладу дошкільної освіти комбінованого типу № 14 «Перлинка» відбулося засідання школи молодого педагога ЗДО «Паросток» з  теми  «Використання сервісів Google в педагогічній діяльності».

Консультант ЦПРПП Оксана Колода  презентувала ключове місце та роль дошкільної  освіти в Стратегії  розвитку Центру професійного розвитку педагогічних працівників в умовах  реформування   галузі освіти.

Робота молодих педагогів міської професійної педагогічної  спільноти закладів дошкільної освіти «Паросток»  в межах методичної платформи - PlatforM організовувалась через освітні локації, кожен учасник заходу мав можливість відвідати саме ту локацію, яка зацікавила його найбільше.

З метою визначення рівня навичок використання інтернет - сервісів та ІКТ у власній освітній діяльності педагогів було проведено вхідне анкетування, яке показало, що всі педагоги активно використовують інтернет сервіси під час освітнього процесу, надаючи перевагу  Google сервісам.

Першу освітню локацію «Можливості використання хмарних сервісів в педагогічній діяльності» відкрила директор ЗДО Олена Бойчук, яка ознайомила зі структурою роботи, темами локацій та педагогами-спікерами.

Керівник школи професійної спільноти молодих педагогів «Паросток» Юлія Петровська у своєму виступі поділилася досвідом використання хмарних сервісів на платформі Google (GsuteforEducation) в адмініструванні освітнього процесу та  взаємодії з сім’ями здобувачів освіти.

Наступні локації презентували педагоги - майстри ЗДО «Перлинка». Богдана Пасочник  провела майстер - клас «Електронне сховище даних Google Диск», під час якого учасники опанували можливості роботи електронного сховища даних Google Drive.

Ефективно пройшов майстер - клас Ольги Титюк  «Сервіс для проведення онлайн-опитувань Google Forms». Молоді педагоги вдосконалили вміння в створенні анкет, тестів, опитування через онлайн -сервіс Google Forms.

Найбільш затребуваною виявилась освітня локація «Сервіс для створення блогів Blogger». Педагог  Ольга Сиротюк, поділилась з присутніми досвідом ведення блогу та навчала учасників локації створювати власні блоги.

Підсумком  заходу стало вихідне анкетування молодих педагогів на заключній  спільній локації «Сomments» яке показало, що захід виявився результативним. Молоді педагоги зазначили, що  робота школи молодого педагога «Паросток» та проведення заходів типу методичної платформи – PlatforM сприяють удосконаленню їх медіаграмотності, інформаційної та цифрової компетентності.